وبلاگ

سوراخ کاری آهن آلات با دریل و مته

سوراخ کاری آهن آلات با دریل و مته توسط آیرون مارکت با بهترین قیمت و بهترین مته ها و با کیفیت ترین دستگاه ها در بازار آهن شادآباد توسط آیرون مارکت.

قبل از هرچیزی باید بدانیم سوراخ کاری چیست سپس به جزئیات سوراخ کاری با مته و دریل بپردازیم.

سوراخ کاری آهن آلات چیست؟

سوراخ کاری آهن آلات به عملی برای ایجاد حفره در روی ورق ناودانی پروفیل از جنس آهن یا استیل و … می باشد.

این کار را با دستگاه های مختلف انجام می دهند از جمله دستگاه تراش و دستگاه دریل و دستگاه پانچ و دستگاه لیزر و cnc و… انجام می دهند که ما در اینجا سوراخ کاری با دستگاه دریل و مته را به شما توضیح خواهیم داد.

سوراخ کاری آهن آلات با دستگاه دریل و مته

سوراخ کاری آهن آلات با دستگاه دریل و مته

سوراخ کاری آهن آلات با دستگاه دیل و مته

یکی راه های سوراخ کاری آهن آلات سوراخ کاری با دستگاه دریل و مته می باشد که سوراخ کاری با این دستگاه دارای دقت بالا و کیفیت بهتری نسبت به سایر دستگاه ها از جمله دستگاه پانچ یا پرس ضربه ای و cnc و لیزر که برای شما توضیح داده ایم می باشد.

تفاوت سوراخ کاری با دستگاه دریل و مته نسبت به دستگاه پانچ

سوراخ کاری آهن آلات با دستگاه دریل و مته نسبت به دستگاه پانچ هیدرولیک و پرس ضربه ای دارای دقت و کیفیت بالاتری می باشد به این دلیل که مته به صورت نوک تیز می باشد و محل قرار گیری سوراخ را می توان با دقت تنظیم کرد.

اما در دستگاه پانچ هیدرولیک و دستگاه پانچ صربه ای از سمبه استفاده می شود و محل قرار گیری نوک سمبه به طور کامل مشخص نیست و چند میل ممکن است خطا داشته باشد.

تفاوت سوراخ کاری با دستگاه دریل و مته با cnc

سوراخ کاری با دستگاه دریل و مته از نظر کیفیت بهتر از cnc است اما نظر دقت کمی با هم تفاوت دارد سوراخ کاری با مته ممنکن است تا یک با دو میل خطا داشته باشد اما در cnc کم پیش می آید که خطا به یک میل برسد.

تفاوت سوراخ کاری با دستگاه دریل و مته با دستگاه برش لیزر

سوراخ کاری با دستکاه دریل و مته از نظر کیفیت باهم تا حدودی برابر اما دستگاه برش لیزر می توان گفت کیفیت بهتری دارد و از نظر دقت هم دارای دقت بالاتری می باشد.

اما مشکل سوراخ کاری با لیزر سوراخ کاری ورق و آهن های با ضخامت بالا هست که کیفیت آنرا پایین می آورد و ممکن است توانایی برش آهن با ضخامت بالا را هم نداشته باشد.

سوراخ کاری به صورت دقیقکاری

سوراخ کاری با دستگاه دریل به صورت دقیقکاری با تکنیک های مختلف انجام می شود که تخصصی است و در مقاله ای جدا آنرا توضیح خواهیم داد.

سوراخ کاری ورق شابلون صفحه ستون

شابلون های صفحه ستون ورق های دو میل یا سه میل یا چهار میل هستند که به عنوان نمونه به محل کار فرستاده می شوند و طبق این شابلون ها بولت های آن کار گزاشته شده و سپس صفحه ستون ها را کار می گذرند.

به همین دلیل سوراخ کاری شابلون و همچنین سوراخ کاری صفحه ستون های آن از دقت و اهمیت بالایی برخوردار هستند و نسبت به سوراخ کاری های معمولی دارای هزینه بیشتری می باشند.

این سوراخ کاری ها طبق نقشه هایی که مهندسان سختمانی طرح می کنند سوراخ می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *